top of page
  • Kamil Kmak

Nowy album Arkadiusza Andrejkowa - a w nim również murale z Grybowa!
Z przyspieszonym biciem serca odebraliśmy dziś z paczkomatu świeżo wydrukowany album autorski Arkadiusz Andrejkow "Cichy Memoriał", w którym wśród dziesiątków dzieł pana Arka znalazła się siódemka murali i deskali wspólnego projektu "Grybowskiej Sagi" - w tym ostatnie trzy namalowane w maju 2021 - "rzutem na taśmę" - tuż przed oddaniem albumu do składu.

Album wydało znane Wydawnictwo Libra PL, dlatego pojawi się on, poza dystrybucją wysyłkową, również w księgarniach całej Polski. Prezentujemy miniatury stron poświęconych Grybowowi i Florynce. Zachęcamy do nabycia wspaniałej pamiątki.

Murale i deskale ze swej natury są sztuką efemeryczną, dlatego od początku, poza fotograficznym utrwaleniem, naszym marzeniem i założeniem jednocześnie było papierowe wydawnictwo. Oprócz autorskiego albumu pana Arka, planujemy również wydanie albumu poświęconego w całości grybowskim muralom i deskalom, z obszernym materiałem fotograficznym, źródłowym i odpowiednią dawką historii Grybowa i portretowanych rodzin, oraz grup ludności, które reprezentują. Dopiero zdobywamy doświadczenie i kontakty jeżeli chodzi o wydawanie papierowych publikacji, a także pozyskiwanie środków grantowych i innych, dlatego jesteśmy otwarci na wszelkie wsparcie ze strony naszych czytelników - Was

Mamy nadzieję graniczącą z pewnością, że jeszcze latem powstaną trzy kolejne murale w Grybowie, dopinamy zgody i sprawy organizacyjne.

Równolegle uzupełniamy konstrukcję strony z opisem murali i deskali, przenosząc tam treści z facebooka.

W ciągu kilku dni ściany z muralami i deskalami zostaną zaopatrzone w tablice informacyjno-edukacyjne.

Ogromnie cieszy nas, że jesteśmy wciąż w środku naszej przygody z "Cichym Memoriałem - Grybowską Sagą", projekt daje nam, a wiemy z komentarzy tutaj, emaili, spotkań i "poczty pantoflowej" - że i Wam - wiele radości, odkryć, refleksji, czasem wzruszeń, niesie wartość edukacyjną, informacyjną, przełamującą stereotypy, odnawiającą dawne i budującą nowe połączenia i więzi.

Dziękujemy wszystkim za wsparcie i wspólną narrację "Grybowskiej Sagi". Każdy wątek, informacja, fotografia, wspomnienie, kontakt, dokłada cegiełkę, nić, szkiełko, budujące wspólne dzieło, które stale rośnie, mimo - jak gdyby wbrew - upływowi czasu.

Comments


Ostatnie posty
Archiwum
bottom of page