top of page
  • Kamil Kmak

"Z archiwum S" - działania Sagi w magazynie "Pismo"


Lekko spóźniony prezent mikołajowy dla wszystkich grybowian i miłośników Grybowa "Z archiwum S" to tytuł reportażu Aleksandry Wareckiej w najnowszym numerze magazynu "Pismo", w którym autorka portretuje archiwistów i archiwa społeczne. Z przyjemnością i dumą zapraszamy do lektury obszernego opisu Społecznego Archiwum Grybowa Saga Grybów a także wieloletniej pracy nad pamięcią o naszych żydowskich i łemkowskich sąsiadach, projektów i działań naszego stowarzyszenia i takich, w które włączaliśmy się na przestrzeni ostatnich kilku lat - "Ludzi, nie liczb", "Cichego Memoriału - Grybowskiej Sagi" i tegorocznego: "Wykorzenionych/Ukorzenionych". W reportażu występują i reprezentują nasze stowarzyszenie Anna Kurdzielewicz, Anna Boruch oraz Kamil Kmak. Dziękujemy autorce za pogłębione wywiady i wrześniowe spacery szlakiem grybowskich murali.


Dziękujemy partnerom, których wspólne z nami działania otwierają i wzmacniają nowe wymiary tożsamości Grybowa, Ludzie, Nie Liczby-People, Not Numbers, Arkadiusz Andrejkow, Forum for Dialogue, Centrum Archiwistyki Społecznej, Ośrodek KARTA, by wymienić tylko kilku. Wkrótce podsumowanie działań w roku 2022, w którym podziękujemy szczegółowo wszystkim pozostałym

Dziękujemy redakcji miesięcznika Pismo za podjęcie tematu archiwów społecznych. Wierzymy (i dowodzą tego nasze projekty i sam rozwój "Sagi"), że archiwistyka społeczna jest metodą zwiększania poziomu zaufania społecznego i budowania wspólnoty obywatelskiej, które, jak słusznie zauważa autorka reportażu, w Polsce wciąż są wątłe i wymagają wzmacniania.


Magazyn "Pismo" znajdziecie w Empikach i innych salonach prasowych w całej Polsce, a także w formie e-magazynu - szczegóły na stronie: Pismo

21 wyświetleń

Comments


Ostatnie posty
Archiwum
bottom of page