top of page
  • Saga Grybów

Kolekcja 111 fotografii Grybowa trafiła do archiwum Sagi


Niezwykły gest! Do Społecznego Archiwum Grybowa Saga Grybów trafiła kolekcja 111 fotografii - dar Jakuba Łobockiego, założyciela Wolna Grupa Beskid Niski.


Zdjęcia, najprawdopodobniej z lat 60., trafiły niedawno do Pana Jakuba, a on postanowił przekazać je nam Autorami zdjęć są studenci bądź pracownicy Wydziału Geodezji Politechniki Warszawskiej, której Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy znajduje się w Grybowie; sygnowane są nazwiskami: M. Kaszubowski, St. Szczepański, T. Sobieraj. Większość kolekcji stanowią fotografie przyrody i krajobrazów Gór Grybowskich i innych partii Beskidów, kilkadziesiąt z nich przedstawia miasteczko Grybów, jego przedmieścia i otaczające je wsie. To znakomity materiał do analiz zmian zachodzących w krajobrazie kulturowym Gór Grybowskich w drugiej połowie XX wieku. Zdjęcia nie tylko dokumentują rzeczywistość sprzed ponad półwiecza, ale również posiadają walor artystyczny.


Dziękujemy serdecznie za ten piękny wkład w poszerzenie Społecznego Archiwum Grybowa!

Fotografie będziemy stopniowo publikować z możliwie rozbudowanym opisem Pamiątki i wspomnienia dawnych studentów PW, przebywających na praktykach w Grybowie, mogą i powinny (właściwie dziś dopiero zaczynają) stanowić duży wkład do "Grybowskiej Sagi" :)

57 wyświetleń

ความคิดเห็น


Ostatnie posty
Archiwum
bottom of page