top of page
  • Saga Grybów

"Saga" i grybowskie murale w "Slow Przewodniku. Beskid Niski" wyd. SBM


W świąteczny poniedziałek dzielimy się dobrą wiadomością Tydzień temu ukazał się w druku i dostępny jest już w księgarniach wyjątkowy "Slow Przedownik. Beskid Niski" wyd. SBM - a w nim kilkanaście stron o Grybowie i Górach Grybowskich - w tym szerokie omówienie działań i narracji "Sagi Grybów", opis wszystkich dotychczasowych 9 murali i deskali: w Grybowie, Florynce i Białej Niżnej. Przewodnik zachęca do nieśpiesznego, uważnego odwiedzania zakątków Grybowszczyzny i odkrywania jej wielokulturowego oblicza, co wpisuje się w przesłanie "Sagi".

Przewodnik zdobią fotografie autorstwa Kamil Kmak i Iwona Małgorzata Niepsuj i wielokrotnie cytowane są artykuły z naszych stron

Autorką tego niezwykłego i bliskiego nam dzieła jest Katarzyna Zaparaniuk, prawnuczka budowniczego grybowskiej bazyliki, Romana Olszewskiego, a obecnie gospodyni i plantatorka w urokliwej jak Grybów Winnica Nowicka, w nieodległej Nowicy. Gratulujemy i dziękujemy! Obowiązkowa pozycja w grybowskiej biblioteczce i znakomity prezent dla gości!


Fot. w przewodniku: panorama z Matelanki, grybowski cmentarz żydowski, deskal we Florynce, bazylika św. Katarzyny w Grybowie, mural przy ul. Węgierskiej w Grybowie, cerkiew w Binczarowej, deskal na Podchełmiu, droga na Wojciechową Górę w Siołkowej.

Comments


Ostatnie posty
Archiwum
bottom of page